Anglický projekt progresvního techna (jejich styl byl zpočátku označován jako breakbeat). Howlett vedl navíc hiphopovou sk. Cut To Kill a několik let působil jako DJ´. Prodigy vznikají koncem r. 1989. První singl - Evil Lurk - vychází v únoru r....

O-skupine

Anglický projekt progresvního techna (jejich styl byl zpočátku označován jako breakbeat). Howlett vedl navíc hiphopovou sk. Cut To Kill a několik let působil jako DJ´. Prodigy vznikají koncem r. 1989. První singl - Evil Lurk - vychází v únoru r. 1991 a stává se velkým hitem britské rave scény. V září si ještě lépe vede skladba Charly.

Už 1. album vzbudilo veliký ohlas, stejně jako mezitím vydaná dvě EP´s. Následuje řada dalších hitů, m.j. No Good (1994). V r. 1997 se přidává kytarista Gizz Butt (ex - English Dogs), který nahradil Davise. V té době jsou už světovými hvězdami. Album „Fat Of The Land“ (1997) dosahuje vrcholu amer. i angl. hitparády. Znamená i jistý odklon od rave scény k rockovému zvuku a Prodigy začínají být označováni novými nálepkami, např. elektronický punk.