Roe-Deer je česká indie rocková hudební skupina, založená v roce 1999. Patří mezi přední české kytarové kapely, pravidelně koncertují také v zahraničí (Anglie, Německo, Rakousko). V minulosti vystoupili jako předkapela pro Sneaker Pimps, Franz...

O-skupine

Roe-Deer je česká indie rocková hudební skupina, založená v roce 1999. Patří mezi přední české kytarové kapely, pravidelně koncertují také v zahraničí (Anglie, Německo, Rakousko). V minulosti vystoupili jako předkapela pro Sneaker Pimps, Franz Ferdinand nebo Chikinki.

U zrodu skupiny stáli v létě 1999 zpěvačka Ema Brabcová, kytarista Vratislav Kugler a Šmity (basová kytara). Na podzim téhož roku se rozrostli o klávesistu Karla Drašnara (Ecstasy Of Saint Theresa), za bicí usedl Jan Malich. V roce 2000 vydali vlastním nákladem první nahrávku - EP Roe-Deer a opět se měnilo složení kapely. Odešel Karel Drašnar, Vratislava Kuglera vystřídal kytarista Filip Míšek.

Po vydání dvou alb Everforever (2001) a Aquaparty (2003) odešla Ema Brabcová a společně s Filipem Míškem založili skupinu Khoiba. Následovalo těžké období hledání nových spoluhráčů, kterými se nakonec stali kytarista Adam Voneš a bubeník Marek Klasna (Ecstasy Of Saint Theresa, Folk3mail). V novém složení nahráli album Lollipop, na jaře 2006 vydali singl „2nd Boy Floor“ následovaný deskou Take. Další, v pořadí již páté, studiové album s pracovním názvem Auraora by mělo být vydáno ještě v tomto roce. Jeho předzvěstí je nový singl „The Wild Things“.