Söhne Mannheims (Synové Mannheimu) jsou populární německá hudební skupina, skládající se z mnoha hudebníků. Vyznačuje se kombinováním rozmanitých stylů - soulu, hip-hopu, R&B; a reggae s popem, rockem až téměř nu-metalem. Prostřednictvím svých...

O-skupine

Söhne Mannheims (Synové Mannheimu) jsou populární německá hudební skupina, skládající se z mnoha hudebníků. Vyznačuje se kombinováním rozmanitých stylů - soulu, hip-hopu, R&B a reggae s popem, rockem až téměř nu-metalem. Prostřednictvím svých textů se vyjadřují k náboženským otázkám (členové jsou z velké části věřící) nebo k problémům dnešní společnosti. Název skupina zvolila podle města Mannheim (Bádensko-Württembersko), kde většina z nich žije.

Existence tohoto projektu se datuje již od roku 1995, kdy se tehdy ještě poměrně málo známý německý soulový zpěvák Xavier Naidoo rozhodl založit vlastní skupinu. Původní sestava čítala sedmnáct členů, dnes se jejich počet ustálil okolo čtrnácti. Skupina se však potýkala s mnohými problémy, trvalo několik let, než se dokázali sjednotit a nahrát své první album Zion (2000). Tomu předcházel již úspěšný singl Geh davon aus, následovaly singly Power of the sound či Meine Stadt. Album bylo celkově velice zdařilé, všechny jejich koncerty vmžiku vyprodané.

Po tomto úspěchu členové skupiny na určitou dobu přerušili spolupráci. Teprve roku 2003 se skupina opět zformovala, aby mohla nahrát novou verzi někdejšího hitu Ria Reisera Mein Name ist Mensch, jež vyšla na kompilaci Rio Reiser Familienalbum. Při této příležitosti hudebníci opět navázali spolupráci na společném projektu a nahráli v pořadí druhé album Söhne Mannheims Noiz (2004). To pokračovalo v trendu úspěšnosti, ocenění získaly i jednotlivé singly, jako např. Und wenn ein Lied (nejvíce stahovaná píseň z internetu roku) nebo Vielleicht (nejhranější skladba v rádiích).

V létě roku 2005 vyšlo live album Power of the sound (singl Zurück zu dir), na němž jsou záznamy sestříhané z několika koncertů.

Poté následovala pauza, jež skončila v roce 2007 - v srpnu tohoto roku bylo vydáno album Söhne, Mond und Sterne, složené z patnácti skladeb, přičemž každý z členů skupiny je autorem jedné. Je předzvěstí alba plánovaného na rok 2008.