Soundgarden byla hudební skupina hrající rockovou hudbu stylu grunge. Kapela Soundgarden byla založena v roce 1984 Chrisem Cornell (tenkrát bicí & zpěv) a Hirem Yamamotem (baskytara). Později se k nim připojil kytarista Kim Thayil. Pouze k...

O-skupine

Soundgarden byla hudební skupina hrající rockovou hudbu stylu grunge.

Kapela Soundgarden byla založena v roce 1984 Chrisem Cornell (tenkrát bicí & zpěv) a Hirem Yamamotem (baskytara). Později se k nim připojil kytarista Kim Thayil. Pouze k mikrofonu a kytaře Cornella vyhnal bubeník Scott Sundquist, kterého v roce 1986 nahradil Matt Cameron.

Skupina se upsala nezávislému vydavatelství Sub Pop a vydala dvě EP - Screaming Life (1987) a Fopp (1988). Jejich debutní album Ultramega OK, získalo v roce 1990 nominaci na Grammy v kategorii Nejlepší metalová deska. Po vydání desky kapelu opouští Hiro Yamamoto. Krátce jej nahrazuje Jason Everman (dříve Nirvana), který účinkuje i na živém videozáznamu Louder Than Live. Nakonec post byskytaristy zaplňuje Ben Shepherd.

V první polovině 90. let hojně koncertovali a vydávali desky. V květnu 1992 hráli Soundgarden na pražském strahovském stadionu společně s Guns N' Roses a Faith No More.

V roce 1997 kapela ohlásila rozpad a její členové se začali věnovat dalším sólovým projektům. Chris Cornell po vydání sólové desky Euphoria Morning v roce 1999 založil superskupinu Audioslave s dřívějšími členy Rage Against the Machine.