zavřít

O skupině

První dva členové se poznali na konci 80tých let v Chicagu. Wayna Static (zpěv) a Ken Jay (bubny) spolu v roce 1990 utvořili kapelu Deep Blue Dream. Kapela nahrála několik dem, ale pak se rozpadla. Wayne a Ken potom založili kapelu Static, ale o jejich koncerty byl v Chicagu jen malý zájem a tak se rozhodli odjet do Los Angeles, kde v roce 1994 poznali basáka Tonyho Campose. V roce 1995 se ke kapele přidal ještě kytarista Koichi Fukuda. Poté začli Statici nahrávat dema a dělat koncerty v malých klubech na kterých měli u lidí velký úspěch, čehož si všimli také manažeři nahrávacích společností.

V roce 1998 podepsali Static-X smlouvu s vydavatelstvím Warner Bros a za několik týdnů potom začli nahrávat svoje debutové album Wisconsin Death Trip, které vyšlo v roce 1999 a mělo obrovský úspěch, dodnes se prodalo alba více než milion kusů.

Během dlouhého turné už kapela připravovala druhé album s názvem Machine, které vyšlo v roce 2001 a získalo zlatou desku, ale už nemělo takový komerční úspěch jako WDT. Po turné k WDT se s kapelou na čas rozloučil kytarista Koichi Fukuda. Jako náhradu za něj přibrali Statici Trippa Einstena.

Kapelu posléze opustil také jeden ze zakladatelů bubeník Ken Jay. Na v pořadí třetím albu tak hraje Josh Freese. Album nese název Shadow Zone a patří k nejúspěšnějším deskám Static-X u kritiků. Static-X za ní získali další zlatou desku. Na turné už za bubny usedl nový bubeník - Nick Oshiro.

Po turné vydala kapela ještě album raritek Beneath... Between... Beyond, a pak se vrhla do práce na dalším albu Start a War. To však zkomplikovala aféra Trippa Einstena. Byl odsouzen za zneužití 14leté dívky. Kapela ho okamžitě vyloučila a jeho místo zaujal opět původní kytarista Koichi Fukuda. Album Start a War vychází v roce 2005 a je celkem kladně hodnocené, ale nemá takový komerční úspěch.

Další album vychází na jaře 2007 a jmenuje se Cannibal. Cannibal je celkem úspěšný u kritiků, ale hlavně u fanoušků, kteří vyprodávají téměř každý koncert následující Cannibal Killer Tour. Možná i díky tomuto úspěchu vychází záznam jednoho koncertu na DVD Cannibal Killers Live.

Na přelomu roku 2008 a 2009 se dostávají ven první informace o dalším připravovaném albu - Cult Of Static, které vychází na začátku roku 2009. Deska se dočkala vřelého přijetí, hlavně u fanoušků. Po vydání desky oznamuje bubeník Nick Oshiro, že si dává od kapely pauzu a nezůčastní se následující tour. Nahrazuje ho Will Hunt z kapely Evanescence.