Irská punk - new wave skupina založená v Belfastu v roce 1977 na základech skupiny Highway Star. Textařem a manažerem se stal novinář Gordon Ogilvie. Skupině pomohl i rozhlasový discjockey John Peel, který hodně hrál jejich 1. singl. V době...

O-skupine

Irská punk - new wave skupina založená v Belfastu v roce 1977 na základech skupiny Highway Star. Textařem a manažerem se stal novinář Gordon Ogilvie.
Skupině pomohl i rozhlasový discjockey John Peel, který hodně hrál jejich 1. singl.

V době vydání prvního alba odešel B. Falloon, kterého nahradil J. Reilly. Z důvodů silně politické orientace přesídlují do Anglie. V r. 1980 se přidal Cluney. Z alba, Nobody´s Heroes, je patrné směřování k reggae, dubu a popu. V r. 1981, kdy byli na vrcholu popularity, skupinu opouští Reilly a jeho nástupcem se stává D. Taylor (ze sk. Tom Robinson Band). Sound je přitom stále uhlazenější. Počátkem r. 1983 odchází J. Burns, aby založil skupinu Jake Burns & The Big Wheel. Později pracuje na BBC. A. McMordie založil soubor Fiction Groove a pomáhal i na prvním albu zpěvačky Sinéad O´Connor. Tyto okolnosti znamenají i rozpad Stiff Little Fingers.

Pro dvě anglická turné se scházejí v r. 1987 a 1988. K obnovení kapely dochází i v r. 1990. V sestavě je na postu McMordieho Bruce Foxton, dřívější člen sk. Jam. Natočené album Live And Loud je přijato příznivě. Počátkem roku 1994 je Cluney z kapely vyhozen.