zavřít

O skupině

Support Lesbiens je jedna z našich nejúspěšnějších kapel. Svojí hudební dráhu začíná vydáním prvního alba „So,What?“ před třinácti lety! Až do roku 2001 následují další dvě desky „Medicine Man“ a „Regeneration?“ a dostavují se úspěchy v podobě různých vystoupení, jak v Čechách tak i v zahraničí. Za zmínku jistě stojí například účast na berlínském festivalu Volksbuhne hale, pražském mezinárodním festivalu Cross Town Traffic, kde mj. vystoupili finští Waltari, Headcrash či Boo Yaa Tribe nebo finále soutěže Jim Beam Music.

V roce 2002 přichází na trh čtvrté „suportí“ album „Tune Da Radio“, které se záhy stává zlaté a singl z této desky „In Da Yard“ je jednou z nejhranějších skladeb v našich rádiích. O rok později kapela získává Zlatého anděla za „Album roku 2002“ a „Kapelu roku 2002“. Následuje úspěšné turné Citroen C3 Tour a na konci roku je kapele předána zlatá deska za album „Regeneration“ a platinová deska za „Tune Da Radio“, které téhož roku vyšlo u našich polských sousedů.

V průběhu nového roku dochází k personálním změnám. Odchází Jarda Helešic a na jeho místo „usedá“ kytarista René Rypar. Oficiálními členy se stávají i Jan Daliba a Tomáš Novák. V této nové podobě začíná Support Lesbiens natáčet CD „Midlife“ s pilotním singlem „Cliché“, které sklízí své ovoce i v zahraničí. Na MTV vyhrává hitparádu World Chart Expres a kapela se stává Artist Of The Week na hudební stanici MTV Europe.

V únoru dalšího roku SP nasazují druhou píseň z desky Midlife „You Are My Star“. V létě pořádají spolu s dalšími kapelami jako Doga, Škwor, Nevím, Kabát a Krucipusk festival s názvem „Pink Pater Fest 2005“ Na podzim vychází další singl „On my line“ a kapela vyráží na turné po České republice pod názvem Support Lesbiens Tour 2005.

Rok 2006 je ve znamení příprav šestého alba „Euphony & Other adventures“ a singlu „English stereo“