zavřít

O skupině

2005
V listopadu bylo nynější zpěvačce ToR (Šárka Oplíštilová) nabídnuto nazpívat jednu baladu (Alone In Darkness) na prvním řadovém albu skupiny R.I.P. Přestože to pro ni bylo něco neznámého a s metalovým žánrem neměla jako studentka operního zpěvu žádné zkušenosti, souhlasila. Práce v nahrávacím studiu ji velmi zaujala a s tehdejším basákem (Michal Brom), bubenicí (Kateřina Mandžuková) a kytaristou (Vojtěch Šulc) R.I.P. založila kapelu Tears Of Rain.

2006
V únoru se ToR rozrostli o velmi talentovaného klávesáka (Adam "Izzy" Šlemenda). Poměrně rychle vznikaly první písně a v listopadu nahráli první demo "Angels". V listopadu také poprvé vystoupily na živo.

2007
V tomto roce se pouze pracovalo na písních a kapela odehrála spoustu koncertů jak v Českých Budějovicích (Marty's, K2), tak v ČR (Trhové Sviny-Apocalyptic Form Of Death open air, Tábor-Žižkův vraždící palcát,Strakonice).Jeden koncert byl i v Rakousku (Hellfest-Weitra). Vrcholem tohoto roku byla účast na soutěži Start'n'air,kde ToR získaly první místo.

2008
V tomto roce kapela prošla personálními změnami. Během půlroční pauzy se připravoval materiál na singl (The Hour Of Wolves), který se natáčel během prázdnin a vyšel v říjnu. Křest se konnal 4.10. na koncertě v Marty's klubu. Během roku si kapela zahrála v Praze na Nosferatu Night, v Pelhřimově a v klubu Černý Velbloud.

Nyní se připravuje materiál na první řadové CD.