Začalo to rokem 1990, kdy 5 (tehdy ještě mladých) finských kluků, kteří se rozhodli, že založí skupinu THE 69 EYES neboli Helsinki Vampires. Popis začínající skupiny : nespoutané mládí, dynamický industrál, chaos, hluk a hodně zlomených...

O-skupine

Začalo to rokem 1990, kdy 5 (tehdy ještě mladých) finských kluků, kteří se rozhodli, že založí skupinu THE 69 EYES neboli Helsinki Vampires.

Popis začínající skupiny : nespoutané mládí, dynamický industrál, chaos, hluk a hodně zlomených srdcí.

Rok 1999 vznik něčeho úplně nového a to gotické melancholiky rock´n´rollem. CD "WASTING THE DAWN" přišla na gothickou scénu nová vlna a tím pádem se zrodil nový žánr: goth´n´roll.

Rok 2000 získali zlatou desku a to znamenalo, že bude i koncertní turné. Připravovali se na nové album, a to album s názvem "PARIS KILLS". Mnozí o tomto albu říkají, že je to velmi povedené album THE 69 EYES a to znamená, že opět dostávají zlatou desku a stím opět začíná koncertní turné.

Rok 2003 a s tím další album do řady s názvem "FRAMED IN BLOOD". opět turné a konečně přijíždějí i do ČR!

Rok 2004 vydávají další už do řady 9. album s názvem "DEVILS". Ale ještě před vydáním alba se stavili v ČR na známý festival Masters Of Rock ve Vizovicích.

Rok 2007 a to vychází 10. album s názvem „ANGELS“ a to se dostavili na festival s názvem Benátská noc v ČR!

Mezi známe a povedené předělávky od THE 69 EYES patří Call me v originálu od Blondie.