zavřít

O skupině

The Arrogant Worms (Arogantní Červi) je kanadské humorně hudební trio, které paroduje mnoho žánrů. Své kořeny mají ovšem ve folku a akustickém rocku. Všichni tři současní členové pocházejí z Kanady, Ontaria, a jejich tzv. domovské město je Kingston. Skupinu založili roku 1991, když všichni studovali na Queen's University ve výše zmíněném městě. Tam psali pro místní rádio písničky a scénky, brzy však už zůstali jen u hudby.

Zároveň také vydali jedno DVD, kde vystupují se symfonickým orchestrem z Edmontonu. Jmenuje se Three Worms and an Orchestra.

Prorazili až po vydání svého druhého alba Russell's Shorts, kdy jejich píseň Carrot Juice is Murder (Mrkvový džus je vražda) zazněla v show Dr. Dementa (radiový pořad s humornými písněmi). Carrot Juice Is Murder je parodií na protestní písně ochránců zvířat a zpívá se v ní, že "saláty jsou jídlo pro vrahy" a "coleslaw je fašistický režim". A láska k zelenině jim nakonec přinesla úspěch.

Ačkoliv samozřejmě vydávají své písně na CD, Červi se soustředí hlavně na živá vystoupení. Vystupují po celé Kanadě a mnohdy i USA bez jakékoliv velké techniky, pouze s akustickou kytarou, někdy basovou kytarou a humorem tak ostrým, že by se jím dal rozříznout bankovní trezor.

Současní členové jsou Mike McCormick (akustická kytara, zpěv), Chris Patterson (basová kytara, zpěv) a Trevor Strong (zpěv). Mezi bývalé členy se řadí Steve Wood (odešel po prvním albu) a John Whytock (odešel po třetím albu).