zavřít

O skupině

Kapela byla založena v roce 1998 zpěvačkou a kytaristkou Brody Armstrong, kytaristou Rosem Casperem, bubeníkem Mattem Youngem a baskytariskou Kim Chi.

V roce 2000 vydavají u Epitaphu eponymní debut, který následuje ve stejném roce druhá deska Sing Sing Death House. V roce 2002 odchazí baskytaristka a je nahrazena Ryanem Sinnem. Vzápětí jí nasledují Matt Young i Rose Casper. Do kapely tak příchází nový bubeník a sestava se ustaluje na trojici Brody Armstrong (kytara/zpěv), Ryan Sinn (baskytara) a Andy Granelli (bicí). V roce 2003 kapela nahrává třetí desku Coral Fang, která již nevychází u Epitaphu, ale u Sire. V této době se ke kapele připojuje čtvrtý člen Tony Bradley (kytara, doprovodné vokály).

Frontmanka Brody se po rozvodu se zpěvákem a kytaristou Rancid Timem Armstrongem vrací ke svému dívčímu jménu Dalle. V roce 2005 opouští kapelu Ryan Sinn a Andy Granelli. V současné době Distillers skládající se pouze z Brody Dalle, která se znovu vdala a narodila se jí dcera, a Tony Bradleyho přerušili činnost.