zavřít

O skupině

The Script je irská tříčlenná skupina, ve složení - Danny - zpěv, Mark - kytara, Glen - bycí.

Jejich hudba je novou značkou „keltského soulu“, míchaného s hiphopem, lyrickým popem, nejmodernějším R´n´B, s rockovou dynamičností, s klasickou strukturou songu a také s kostrbatou zápletkou.

V jejich písních můžeme objevit veškeré emoce a vášně, která k nám proudí skrz Irské moře. Je to třpytivé, moderní, univerzální, díky jejich zpěvu návykové a celosvětové – hudba pro nohy, srdce i hlavu. Jedná se o jakýsi mix U2 versus Timbaland, Van Morrisona zmixovaného s Teddym Rileym.

Jejich prvním singlem je píseň We Cry, která vyšla 28. dubna. Debutová deska se poté na trhu objevila 11. srpna 2008. Mezi další písně z cd The Script patří: Before the Worst, The End Where I Begin, The Man Who Can't Be Moved...

Po dvou letech přichází skupina s novým cd, které nese název Science & Faith, s hity Nothing nebo For the First Time. Na pultech se tato deska objevila 13. září 2010.

V září 2012 vydává kapela další cd, které nese název #3. Jejich prvním hitem byla skladba Hall of Fame, na které se podílel i Will.I.Am. S ním se, mimo jiné, zná Danny z porotcování britské verze soutěže The Voice. Dalšími songy z cd jsou Six Degrees of Separation nebo If You Could See Me Now.

Na rok 2014 chystají turné. Ale ještě konkrétně nevíme kde.