Kapela teoreticky vznikla 1. 1. 2000 pět minut po půlnoci (tudíž se stala první kapelou tisíciletí) v plzeňském hudebním klubu „Divadlo pod lampou“. Po přípitku tří členů punkové kapely „Požár mlýna“ baskytaristy Jirky „Frigo“ Sýkory, bubeníka...

O-skupine

Kapela teoreticky vznikla 1. 1. 2000 pět minut po půlnoci (tudíž se stala první kapelou tisíciletí) v plzeňském hudebním klubu „Divadlo pod lampou“. Po přípitku tří členů punkové kapely „Požár mlýna“ baskytaristy Jirky „Frigo“ Sýkory, bubeníka Petra „Bejdžán“ Bejleka a zpěváka Míry „Prasopes“ Cislera se začal rozvíjet jejich nápad založit kapelu, která bude podle jejich představ hrát ska.

Na podzim 2000 začaly první zkoušky a trio se rozšířilo o kytaristu Jirku Kyliše, tenorsaxofonistu Štěpána Slezáčka, pozounistu Michala Sloupa a klávesistu Honzu Mráze. Záhy se k lopotě zúčastněných přidal altsaxofonista Pavel Halík a mladičká, teprve patnáctiletá, zpěvačka Olinka Konopíková, která se jen těžko srovnávala s mužskou přesilou.

Po deseti měsících útrap se (kde jinde než) v „Divadle pod lampou“ konal první koncert pro 200! osob. V létě se, konečně, kapela zakulatila na deset perzón s příchodem poslední posily, trumpetisty Karla Kolesy. Koncerty jsou čím dál čaštější, čím dále od rodné hroudy a úroveň hudebních výkonů prudce stoupá.

V zimě roku 2002 se loučí kytarista Jirka Kyliš a jeho místo uzurpuje strakonický Vladimír Bareš. V tomto složení je odehrán, pro kapelu, zásadní koncert na Litoměřickém kořenu v létě 2003, kde byl soubor lapen do sítí hudebního vydavatelství Black Point, pod jehož křídly na jaře 2004 vydává své debutové album „Ska z Česka“. Název tohoto alba naprosto přesně vystihuje styl, který těleso produkuje.

Zbývá jen dodat že na 9. 12. 2006 je do plzeňské „Šeříkovky“ ohlášen křest nového CD.