Rodokmen plzeňské kapely, která se rozhodla nést jméno této slavné dynastie, není tak dlouhý. Kapelu TUDOR zakládá v roce 1987 Petr H.Batěk a první repertoár tvoří s baskytaristou (a v současné době světoznámým mořeplavcem) Davidem Křížkem a...

O-skupine

Rodokmen plzeňské kapely, která se rozhodla nést jméno této slavné dynastie, není tak dlouhý. Kapelu TUDOR zakládá v roce 1987 Petr H.Batěk a první repertoár tvoří s baskytaristou (a v současné době světoznámým mořeplavcem) Davidem Křížkem a kytaristou Ivo Kopeckým. Po šokujícím nástupu na českou hudební scénu a krátké spolupráci s Lukášem Kuhajdou či Andrejem Vaško, složení "vykrystalizovalo": TUDOR tvoří trio Ruda Lukeš (zpěv, baskytara), Libor Daniš (kytara) a Petr H.Batěk (bicí nástroje, voc.). V tomto složení vychází vrámci dobře fungujícího Fan-clubu několik demosnímků...Eskadrona mrtvých, Zombie, Skeletor a následně první malá gramofonová deska-singl SPALOVNA obsahující skladby Spalovač mrtvol a Skeletor II.

V roce 1992 vzniká zatím největší dílo skupiny, album BLOODY MARY - monotématický příběh o královně Marii I.Krvavé. Album má potíže s vydavateli a proto vychází v omezeném nákladu pouze na audio kazetách s přebalem od známého uměleckého fotografa Josefa Kůdy. Později TUDOR točí ještě jednu kazetu s názvem ZAPOMEŇ, což je jakýsi boční projekt, který výrazně vybočuje z dráhy skupiny zejména stylovým zaměřením. V roce 1993 se TUDOR rozpadá. Pro natočení hudebního vstupu pro pořad Petra Jandy "Rockmapa" střídá Rudu Lukeše Pavel Batěk. Z pozměněné sestavy následně vzniká revivalový projekt THE END OF COLOURS a TUDOR uléhá k osmiletému spánku!

K probuzení dochází v srpnu roku 2001, kdy Petr H. Batěk svolává původní spoluhráče Rudu Lukeše a Libora Daniše k další spolupráci. Všichni jsou doslova nabyti energií a osloveni tvorbou německé formace Rammstein. Společně s novým kytaristou Mírou Šebkem sestavují zcela nový repertoár! TUDOR je tu zpátky, aby oslavil patnáct let své existence... od května 2002 opět v hudebním ringu - tentokrát odpočatý a nekompromisní.