zavřít

O skupině

"Hello my name is Warren Suicide... I want to take you on a night ride...."

Těmito slovy začíná úplně první skladba, kterou tato berlínská skupina napsala. "Jednoho odpoledne nás prostě napadla tahle skladba a tak se zrodil Warren Suicide," říká zpěvák Nackt. "Cherie seděla vedle v pokoji a kreslila si do bloku postavičku. Od té se to všechno odrazilo."

Členové kapely dorazili do Berlína každý po svém a každý odjinud. Cherie pochází z Lucemburska; Nackt se narodil ve Španělsku dánským rodičům a vyrůstal v Německu; Lucki je z Transylvánie a poslední přírůstek do kapely, Bert-ill, přišel z Kolína nad Rýnem.

Dalo by se říct, že jejich muzika je surrealistickou výpravou po temnějších uličkách jejich společné umělecké vize. Tohle neobvyklé spojení zvuku, vizuálních vjemů a energie tvoří Nacktovy vokály doprovázené nadpozemskou kytarou, Bert-illovy elektronické bicí, a hlas a zneklidňující, často misantropické kresby zpěvačky Cherie.

Spojení výtvarného umění a hudby si brzy získalo obdiv nejen německé elektronické scény, ale začalo se objevovat i na programu festivalů, undergroundových klubů a rock´n´rollových vystoupení. Fúze jsou pro kapelu ústřední a jak jednou řekl Lucki: "Chceme lidem ukázat, že člověk může dosáhnout úspěchu i jinak, než je zvykem. Že můžete dělat, co vás baví, a přesto v muzice něčeho dosáhnout. Nesnažíme se nikoho napodobit. V tomhle ohledu chceme zůstat nedotčení."

Víra v nezávislost už jim přinesla úspěch jak v alternativních, tak v tanečních hitparádách. Jmenují se sice provokativně, ale nejdůležitější nakonec je, že návštěvníci jejich vystoupení a posluchači jejich hudby se zkrátka chtějí bavit. Kapela to komentuje tak, že jejich hudba je jako zdeformovaný odraz reality v pouťovém zrcadle - pokud vás ten pohled uráží, je to jen proto, že jste to vy sami.

Rok 2005 přinesl kapele zlom v kariéře, ale také zvláštní události. Zahráli si jako předkapela před kdekým, od Zanea Lowea k Marku Moorovi, vydali dva singly ("I Know You" a "Fulford"), dvakrát objeli Británii na koncertní šňůře a zahráli spoustu koncertů od Berlína až po Los Angeles. Zároveň se ale museli smířit s doposud nevysvětleným zmizením zpěváka Luckiho/Fremdkörpera a v červnu přijali novou posilu, člena komuny a bubeníka Bert-illa. Přestože zpráva o zmizení Luckiho prolétla britským i zahraničním tiskem, zpěvák se nikdy nenašel.

Zakládajícím členům kapely, Nacktovi a Cherie, zůstala spousta nezodpovězených otázek a úplná kontrola nad pěveckými party.