Sotva skupina WINDY vznikla na přelomu let 2000 a 2001 kolem bratrské dvojice Vadima Pekárka a Aleše Pekárka, zvítězila v prvním ročníku hudební soutěže Berentzen Líheň. Pětičlenná dechová sekce, nazývaná v muzikantských kruzích WINDY HORNS...

O-skupine

Sotva skupina WINDY vznikla na přelomu let 2000 a 2001 kolem bratrské dvojice Vadima Pekárka a Aleše Pekárka, zvítězila v prvním ročníku hudební soutěže Berentzen Líheň.

Pětičlenná dechová sekce, nazývaná v muzikantských kruzích WINDY HORNS dodává kapele soulový zvuk, vokalistky svým zpěvem, kromě podpory frontmana Vadim Pekárka umí zazářit i sólově a tak mohla celá dvanáctičlenná formace nahrát CD Ředitel zeměkoule, které vyšlo na počátku roku 2005 u vydavatelství Popron.

S Ředitelem zeměkoule pak skupina vyrazila na Windy Light Tour, které mělo ve své polovině zastávku u Pavla Anděla v jeho pořadu Noc s Andělem. Stejnojmenný videoklip titulní písně Ředitel zeměkoule pak skupině Windy přinesl vítězství v soutěži o klip čtvrtletí v hitparádě České televize.