zavřít

O skupině

W.I.X Nastarýkolena, tahle parta muzikantů z Mnichova Hradiště, která má za sebou mnoho let společného hraní ve spoustě různých kapel, např. velmi známý DISKANT, ale též Agro rock nebo Danger, se dala dohromady v roce 1996. Po důkladné přípravě, která předcházela, začali společně vystupovat na akcích v blízkém i vzdálenějším okolí a neustále obohacovali převzatý repertoár o vlastní písničky, které byly postupem času stále víc žádané.
Proto na začátku roku 1999 natáčí hudební spolek NASTARÝKOLENA svůj první disk Důchodový věk. Autorsky se na něm podílel Luboš Odháněl a jeho kamarád Milan Myška.

V roce 2000 vyšlo 2. CD s názvem ...pod vlivem..., na jehož přípravě spolupracovali
autorsky také Roman Procházka a Jaroslav Vedral.
Hostovali Monika Karglová a Vladimír Frinta.
Po dvouleté přestávce pak bylo vydáno předposlední album, které dostalo na poslední chvíli díky nápadu tvůrce obalu název podle jedné z písniček Nahá v deštii. Nové nápady a tvůrčí schopnosti frontmena a zároveň autora většiny textů i hudby Luboše Odháněla se naposledy projevily na podzim roku 2004, kdy spatřilo světlo světa v pořadí již čtvrté CD, které se jmenuje Poslední dopis.

Velmi zajímavým bonusem na posledních dvou jmenovaných discích je DIASHOW, ve kterém za doprovodu ukázek písniček z minulých alb uvidíte v prvním přes 300, druhém pak víc než 400 fotografií z akcí kapely, které se konaly v době mezi jejich natáčením.

Na podzim 2002 hostoval ve spolku spoluautor některých písniček Roman Procházka - el. kytara a od roku 2003 do prosince 2004 se na pódiu pravidelně objevovala děvčata ze sboru Musica Gaudens Zuzka Rýgelová a Petra Husáková, které od křestu čtvrtého CD vystřídala Romča Odhánělová.

Spolek má za sebou řadu vystoupení na koncertech a tanečních zábavách. Vystupovali také jako předkapela známých rockových skupin (Arakain, Katapult, Kabát, K.Střihavka, V. Mišík a ETC, Ivan Hlas, Turbo, Harlej, Tublatanka ... ).

V minulých letech se stalo tradicí, že se koncem května kapela odmlčela a její členové se věnovali svým rodinám. Protože byl ale ze strany pořadatelů o vystoupení v létě velký zájem, došlo časem k sestavení party, která si říkala Luboš a spol. s repertoárem, který byl přizpůsoben jinému prostředí a hrálo se bez rytmiky. V této sestavě hráli Luboš Odháněl, Láďa Fanta, Martin Čermák a Jarda Vedral. Vystupovali např. s Ilonou Czákovou a Janem Kalouskem, Pavlem Bobkem, Věrou Martinovou. Doprovodili také naše miss na Slamáku pod Hrubou Skálou a velký ohlas mělo i vystoupení na Country palbě v Mladé Boleslavi nebo v Boháňce u Hořic. Ani to však nebylo to pravé ořechové a tak poctivě napiloval repertoár NSK Honza Veselý, který začal alternovat Frantu Brunclíka v době, kdy se kvůli přípravám na koncerty s DISKANTem nemohl angažovat. Od té doby se tak letní pauza minimalizuje na období dovolených jednotlivých muzikantů.

Postupem času se kapela Nastarýkolena přetransponovala do seskupení L.Odháněl & W.I.X - Nastarýkolena

Koncem roku 2008 se tři členové kapely rozhodli jít vlastní cestou a tak se kapela musela poohlédnout po členech nových. Lubošovi se podařilo zlanařit kluky, kteří spolu již pár let vystupují. Kapelu tedy posílili hned čtyři hudebníci z Turnovska, název jejich seskupení zní Hitmakers a po společné dohodě bude kapela vystupovat pod názvem Luboš Odháněl & W.I.X + Hitmakers.