Xindl X je pražský zpěvák s kytarou, který se pokouší nalézt nový přístup k českému písničkářství. Tvoří auto - protest - songy, ve kterých kombinuje hip hopové frázování s folkem, jazzem a blues. Těžištěm písní však zůstávají texty, ve kterých...

O-skupine

Xindl X je pražský zpěvák s kytarou, který se pokouší nalézt nový přístup k českému písničkářství. Tvoří auto - protest - songy, ve kterých kombinuje hip hopové frázování s folkem, jazzem a blues. Těžištěm písní však zůstávají texty, ve kterých má stejnou váhu pokus o osobní výpověď, jako smysl pro ironii.

Na koncertech Xindl X vystupuje sólově nebo s kapelou ve složení: Robert Švehla – bicí, Filip Markes – saxofon, Filio Havlíček – baskytara.

Jak vznikl název Xindl X? Xindl je postava z filmu Woodyho Allena. Když Ondra před kamarádem navrhl, že si bude říkat "Xindl", kamarád si dělal legraci: "Nic horšího vymyslet nemůžeš, to už si rovnou říkej Xindl X". A tak se i stalo.

Ondra Ládek alias Xindl X se během dvou let, v nichž vystupuje, proslavil u široké veřejnosti. Jeho videoklip k písničce "Anděl" (ve kterém mimochodem vystupují oblíbené současné herečky) si na video serveru Youtube denně prohlíží desítky fanoušků.