zavřít

O skupině

Seskupení Žamboši sestává ze vsetínského písničkáře Honzy Žambocha a jeho manželky Stáni Žambochové, rozené Brahové.

Od roku 2002 spolu vystupovali v různých soutěžích a díky talentu obou vystupujících se jim dařilo probojovat se vždy až do finále. Zájem o Žambochy začínal stoupat, a tak si brzy zahráli a zazpívali na mnoha letních festivalech (Zahrada, Folková růže, Folkový lok, Prázdniny v Telči a další).

Posluchači i kritici projevovavali o hudbu Žambochů stále větší zájem, až dvojice stanula na "prknech slávy". Vystupovala na koncertech například s brněnským písničkářem Ivem Cicvárkem, s písničkářkou Martinou Trchovou, se skupinou Jablkoň nebo s Pavlem Žalmanem Lahonkou. Žamboši také vystupovali společně s oblíbenou Radůzou.

Ve studiu "V" Ivo Viktorina ve Zlíně - v roce 2006 - nahráli Žamboši své první oficiální CD s titulem "To se to hraje", autorem většiny z patnácti různorodých písní je Honza Žamboch. Na desce vytupují však nejen Žamboši (tedy Honza a Stáňa), ale také zajímaví hosté, jako například: Lucie Redlová (mandolina, zpěv), Ivo Cicvárek (piano), Pavel Hloušek (baskytara) nebo Stanislav Hladík (elektrická kytara).