Skupina pěti mladých chlapců pocházejících z města Klatovy a okolí začala veřejně vystupovat 1.6.2019, kdy proběhla akce "Vítání léta" v Neznašovech u Klatov.Vznik formace je zásluhou Ladislava Kováříka, Jakuba Kanty a bývalého bubeníka...

O-skupine

Skupina pěti mladých chlapců pocházejících z města Klatovy a okolí začala veřejně vystupovat 1.6.2019, kdy proběhla akce "Vítání léta" v Neznašovech u Klatov.

Vznik formace je zásluhou Ladislava Kováříka, Jakuba Kanty a bývalého bubeníka Lukáše Šperla.
Název "Zvýšený Riziko" skupina získala až po té, co se k ní přidali členové Radek Majer a Jaroslav Adámek.
Tento název vymyslel sám Jaroslav Adámek přezdívaný jako "Panky".

,,Je to pro naši kapelu a žánr velmi výstižné. Každý minimálně jednou poznal, jaké to je, když se o víkendu takzvaně přepije alkoholu a pak se zvyšuje riziko jeho excesů jako je třeba pád ze schodů."
O tom jistě vypovídá animované logo skupiny, kde je vyobrazen alkoholik padající ze schodů. Toto logo vytvořil Sebastien Pejřimovský.

Po odchodu bubeníka Lukáše Šperla kapela objevila v červnu 2020 jeho nástupce. Tím byl bubeník skupiny "The Red Noise" Ondřej Mimochodek.

Zvýšený Riziko tvoří songy, které se ovšem nedrží pouze jednoho žánru. Dá se tak říct, že tato skupina vymyslela svůj vlastní žánr.

,,Děláme to, co baví nás a hlavně naše fanoušky. Na koncertech nám bylo mnohokrát řečeno, že ať už na naše vystoupení přijde kdokoliv, určitě si tam minimálně jednu píseň oblíbí. Naše tvorba se drží převážně punkového stylu. Najdou se ale songy, které jdou od ROCK´N ROLLU přes SKA až téměř po METAL."